Látogatás a Markó utcában
Az Országos Mentőszolgálat múltját, jelenét és jövőbeni terveit is megismerhették a Szóvivők Egyesületének tagjai a legújabb szakmai est során. A szóvivőket Győrfi Pál elnökségi tag vezette körbe a Kresz Géza Mentőmúzeumban, amit a szolgálat éltelének, fejlődésének bemutatása követett. A rendezvényen számos izgalmas kommunikációs szakmai kérdés is terítékre került.
Az érdekfeszítő szakmai eszmecsérnek is köszönhetően a tervezettnél jóval hosszabb ideig vendégeskedtek a Szóvivők Egyesületének tagjai január 17-én az Országos Mentőszolgálatnál. Győrfi Pál elnökségi tag a szakmai est első programpontjaként meginvitálta a tagokat a Kresz Géza Mentőmúzeum bejárására, melynek során az 1956-os forradalomban jelentős szerepet játszó Pincekórház sem maradhatott ki.
A színvonalas, néhol megrendítő tárlatot követően Győrfi Pál bemutatta a szolgálat múltját, jelenét és jövőbeni terveit is az egyesületnek, megválaszolva számos érdekes kommunikációs szakmai kérdést is munkájukkal kapcsolatban. Az egyesületi tagok többek között megismerhették, hogy mit szimbolizál a mintegy 1000 szolgálatban álló mentőautón a Konstantin-kereszt, s hogy egyáltalán miért cserélték le a járművek egykori fehér színét sárgára.
A OMSZ szóvivője beszélt arról is, mekkora előrelépést jelentett az életmentésben, hogy – jelentős mértékben a kommunikációs munkának köszönhetően – be tudták vonni az embereket a mentésbe. Az előadás során fény derült az új szlogen, a „Hivatás az Életért” eredetére, továbbá, hogy milyen eszközökkel, módszerekkel dolgozik a szolgálat kommunikációs csapata. Győrfi Pál bemutatta a Szív city alkalmazást és az ÉletMentőApp-ot, mely utóbbinak már több mint 600.000 felhasználója van és olyan rendkívüli helyzetekre is fel van készítve, mint például, ha valaki sérüléséből adódóan nem tud beszélni. A szóvivő ismertette a 136 éves szolgálat legjelentősebb jövőbeni terveit, melyek közül többel hamarosan a gyakorlatban is találkozhatunk – bár remélhetőleg csak hírolvasóként.